Knygos apie gimdymą ir gimimą lietuvių kalba
Dalia Ruskonienė. Afirmacijų kortelės „Švelnus gimdymas“, 2021
Tai afirmacijų kortelių rinkinys, padėsiantis psichologiškai ruoštis gimdymui. Afirmacijos – pozityvūs teiginiai, kurie reguliariai kartojant veikia savitaigos principu. Rinkinyje yra užduočių knygelė, kuri padės gilintis į save bei tinkamai nusiteikti gimdymui.
Romualdas Šemeta. Gimdymas su šypsena. – Mijalba, 2012.
Knygoje pateikiamas kitas požiūris į gimdymo procesą, supažindinama su Mentalinio gimdymo metodika (MGM). MGM teorinis pagrindas – įsitikinimas, kad gimdymas, kaip ir bet koks kitas fiziologinis procesas, neturi būtinų, įgimtų ar paveldimų anatominių-fiziologinių skausmo priežasčių.
Laimė Kiškūnė, Rima Pociūtė. Gimdymas ir Gimimas. Šiandieninės patirtys pribuvėjystės istorijos kontekste. – Dialogo kultūros institutas, 2005.
Tai antropologinė knyga, skirta gimdymo ir gimimo kultūrai Lietuvoje. Joje pasaulio ir Lietuvos pribuvėjystės bei akušerijos istorijos kontekste pateikiama autentiška etnokultūrinė medžiaga, atspindinti senąsias mūsų tautos pribuvėjystės tradicijas, moterų gimdymo patirtis, su gimdymu ir gimimu susijusius ritualus.
Rasa Katiliūtė-Bačiulienė (sudarytoja). Gimties stebuklas. – Vilnius: Kronta, 2005.
Nėštumas – vienas gražiausių moters gyvenimo tarpsnių. Jį vainikuoja gimdymas. Daugelį šis žodis gąsdina, bet jeigu gimdymui ruošiamasi, jis gali tapti vienu iš nuostabiausių ir gražiausių įvykių gyvenime. Šioje knygoje moterys ir vyrai dalijasi savo patirtimi, įgyta per pirmo, antro ar net penkto vaikelio gimdymą. Kiekvienas gimdymas yra kitoks, labai asmeniškas, subtilus, intymus, nepakartojamas.
Lennart Nilsson, Lars Hamberger. Gimimas. – Charibdė, 2005.
Labai informatyvi, gausiai iliustruota ir moksliškai tiksli knyga, kuri tiesiogine prasme nušviečia nėštumo ir gimimo paslaptį, nė kiek jų nesumenkindama.
Mišelis Odenas. Gimdymo atgimimas. Koks galėtų ir turėtų būti? – Farmacija, 1995.
Aleksandras Žarskus. Aš iki gimimo. – Dimera, 2005.
Tai studijos „Gimties virsmas“ pirmoji dalis – „Nusileidimas iš dangaus ir Sielos rūbo audimas“. Knygoje aprašomi slėpiningiausi gimties virsmo įvykiai iki gimimo. Nors joje yra daug praktiškų ir psichologinių žinių, ši knyga pirmiausia yra pasaulėžiūrinė.
Aleksandras Žarskus. Gimimo slėpinys. – Dimera, 2009.
Tai studijos „Gimties virsmas“ antroji dalis – „Gimimas ir kūdikystė“. Knygoje, apibendrinant atskiras teorijas bei tyrimų rezultatus, apmąstytas Gamtos numatytas gyvybės atėjimo į žemę planas, atskleidžiami tie vaikams ir visai visuomenei skaudžiai atsiliepiantys pažeidimai, kurie padaromi kūdikiui gimstant, kuomet gimimas tapo visiškai sumedicinintas ir prievartinis. Pagrindinis dėmesys skiriamas mamos–vaiko ryšiams, kurie susiklosto gimstant, ir psichologiniams gimimo veiksniams.
Knygos užsienio kalba besidominčiosioms dulų veikla
Marshall H. Klaus, John H. Kennell,Phyllis H. Klaus. The Doula Book: How a Trained Labor Companion Can Help You Have a Shorter, Easier, and Healthier Birth.
Adela Stocton. Gentle Birth Companions: Doulas Serving Humanity.
Melanie Schöne, Dunja Herrmann. Doula-Wissen rund um die Geburt.
Knygos apie gimdymą ir gimimą užsienio kalbomis
Rekomenduojame šių autorių knygas: Debra Pascali-Bonaro, Ina May Gaskin, Michel Odent, Janet Balaskas
Knygų sąrašą netrukus papildysime.