Naujienų archyvas

2015 m. „Naujienų“ skyrelio įrašai

Ruduo…

Vėstanti rudeniška gamta skatina sugrįžti į miestą. Net jei gyvename užmiestyje, kažin kaip intuityviai jaučiame pasikeitusį ritmą, kylantį darbingumą, poreikį stuktūruoti savo mintis ir veiklas.

Dulų asociacija šį rudenį ketina organizuoti Lietuvos dulų gimtadienį (lapkričio mėn.), plėtoti naujų dulų mokymų projektą, organizuoti kvalifikacijos kėlimo renginius ir seminarus, pristatyti dulų veiklą žiniasklaidoje.

Keletas dulų Vilniuje ir Kaune pradeda vesti pasirengimo gimdymui paskaitas ir mamų grupes.

Ir visos su džiaugsmu atsiliepiame į kvietimus palydėti moteris nėštumo ir gimdymo metu.

honeycomb

Vasara…

Kokia yra dulų vasara? Tai metas pailsėti, ramiu žvilgsniu pasigėrėti savo augančiais vaikais, patirti gamtos stichijas. Tuo pat metu nenutrūksta gyvybės kelias, moterys laukiasi ir gimdo, ir dulos joms padeda.

Liepos pradžioje susitinkame dulų stovykloje.

Rudeniop planuosime naujus renginius, mokymus ir vizitus.

Vasara gamta

 

Foto reportažas iš Pasaulinės dulų savaitės (kovo 22-28 d.) renginio Vilniuje

Kovo 27 d. Vilniuje dulos pakvietė besilaukiančias moteris ir visus besidominčius į susitikimą bei dokumentinio filmo „Kūdikiai“ peržiūrą.  Jūsų dėmesiui – keletas nuotraukų iš renginio (fotografavo Agnė Kabošė).

IMG_5847_dula.lt_ IMG_5827_dula.lt_

Daugiau nuotraukų

Kviečiame į Pasaulinės dulų savaitės renginius

Lietuvoje!

babies-documentaryKovo 22-28 d. pasaulyje minima Dulų savaitė. Lietuvos dulos kviečia visas besilaukiančias moteris ir susidomėjusiuosius dulų veikla dalyvauti šios šventės renginiuose Lietuvos miestuose.

Vilniuje vyks speciali kultinio dokumentinio filmo „Kūdikiai“ peržiūra – tai Lietuvos Dulų asociacijos dovana Jums. Kviečiame kovo 27 d., penktadienį, 11 val. atvykti į Prancūzų kultūros centro kino salę (Didžioji g. 1) ir kartu praleisti įkvepiančių akimirkų su keturiais skirtingose pasaulio šalyse augančiais mažyliais. Po filmo turėsite galimybę pabendrauti su Vilniuje dirbančiomis dulomis bei šeimomis, kurios jau turi gimdymo su dula patirties. Galėsite klausti, diskutuoti, susipažinti ir tiesiog puikiai praleisti laiką! Registruokitės į renginį užpildydami šią anketą.

Kaune visos savaitės metu įvairiose klinikose ir šeimos centruose bus platinami lankstukai apie dulų veiklą, o susitikimas su dulomis vyks kovo 27 d., penktadienį, 17 val. Kauno Krikščioniškuose gimdymo namuose. Jo tema: „Fizinė pagalba gimdymo metu: padėtys, masažas, kvėpavimas“. Dulos dalinsis savo patirtimi, kaip padėti moteriai prisilietimu, mankšta, netgi dainavimu. Laukiami ir vyrai! Informacija tel. 8 651 88928 (Asta), 8 611 73960 (Rūta).

Molėtuose dulos susitinka su besilaukiančiomis moterimis ir šeimomis kovo 26 d., ketvirtadienį, 16.30 val. Molėtų švietimo centro salėje, Savivaldybės pastate, 3 aukšte, 305 kab. Jūsų laukia dulų veiklos pristatymas, filmo peržiūra, diskusija prie arbatos. Informacija tel. 8 620 59119 (Virginija).WorldDoulaWeek

Daugiau apie Pasaulinę dulų savaitę skaitykite: http://www.worlddoulaweek.com/.


Paremkite Dulų asociacijos veiklą

Skirkite 2 procentus nuo Jūsų sumokėto  gyventojų pajamų mokesčio. Dulų asociacijos kodas 303251434.2 procentai
Jūsų paramą naudosime dulų veiklos plėtrai ir viešinimui Lietuvoje.

Formos pildymo instrukcijas rasite čia: http://www.vmi.lt/formos/pdf/FR0512.pdf.


Įteikti pirmieji dulų kvalifikacijos pažymėjimaiDulos

2015 m. sausio 31 d. Vilniuje baigėsi pirmieji Lietuvoje dulų mokymai, kuriuose dalyvavo 30 moterų iš visos Lietuvos. 15 moterų, kurios įvykdė visus mokymų reikalavimus, gavo dulų kvalifikacijos pažymėjimus. Visos mokymų dalyvės yra pasirengusios padėti Lietuvos gimdyvėms saugiau ir švelniau pasitikti savo vaikelį.


Aukok.lt projektas „Dula Lietuvoje“ sėkmingai baigėsi

2014 m. gruodžio 31 d. baigėsi pusantrų metų vykęs projektas „Dula Lietuvoje“, kurį iniciavo VšĮ „Tėvystės centras“, o vėliau perėmė naujai įsteigta Lietuvos Dulų asociacija. Didžioji dalis projektui reikalingų lėšų buvo surinkta iš aukotojų per aukojimo portalą aukok.lt. Buvo organizuoti pirmieji dulų mokymai, o taip pat atliktas didelis darbas viešinant šią paslaugą.

Projekto Dula Lietuvoje galutinė ataskaita


 2015 m. sausio 3 d. TV3 laidojeTV3 apie dulas

„Mamyčių klubas“ – reportažas apie dulas.

Kviečiame žiūrėti.

 

 


 

Apie dulas – „Sumanios mamos erdvės“ projekto autorė Birutė Jakučionytė:

Žodį „dula“ išgirdau gal tik pernai, net nežinojau, kad toks žodis ar tokios moterys yra, tačiau man nutiko taip, kad aš daugybę metų, dar ir dabar, turiu tokią moterį. Myliu ją visa savo širdimi ir kaskart dėkoju Dievui, kad ji yra mano gyvenime. Ir turiu jums džiugią žinią, mielos moterys! Ypač toms, kurios dar tik laukiasi ar ruošiasi kada nors tai daryti. Kiekviena galite turėti tokią moterį! Tai ir yra dula!

Skaityti plačiau…

Interviu su besimokančia dula Karolina žurnale „Mama ir tėtis“: „DULA – Gimties sesuo, Angelų sargų duktė žmogaus pavidalu“

Skaityti plačiau…

Dula Ingula leidinyje „Savaitė šeimai“: „Gimdyti lengviau padeda dulos“

Skaityti plačiau

Interviu su besimokančia dula Karolina: „Gimdančios moterys yra it dievai, kuriantys pasaulį“ („Mamyčių klubo“ projektas KLAUSK DULOS)

Kartą prisilietus prie Gimties grožio nebesinorėjo atsitraukti. Prisilietimas prie Gimties yra prisilietimas prie Amžinybės, prie Dievo, prie Namų, iš kurių visi atėjome ir į kuriuos visi sugrįšime.

Skaityti plačiau…

Interviu su besimokančia dula Vilma: „Trys mano nėštumai, visų pirma, buvo dvasinė patirtis“ (Mamyčių klubo projektas KLAUSK DULOS)

Man labai svarbu yra žvelgti į gyvenimą dvasios akimis. Ieškau žmonių ir įvykių, kurie mane pakylėtų, praskleistų šydą link dieviškumo. Tai gali būti darnus vakaras šeimoje migdant vaikus, tai gali būti stabtelėjimas po žiedais apsipylusia ieva ir tai neabejotinai yra žmogaus gimimas.

Skaityti plačiau…

Interviu su besimokančia dula Indre: „Rūpėjo viskas, kas susiję su gyvybės slėpiniu“ (Mamyčių klubo projektas KLAUSK DULOS)

Savo sūnaus gimimą ir savo kaip motinos, moters gimimą prieš keliolika metų išgyvenau kaip didžiulę dovaną, atvėrusią vartus į gerokai šviesesnį ir gilesnį pasaulį. Nuo tada pajutau troškimą dalytis šia džiaugsminga patirtimi su kitomis moterimis, draugėmis, linkėti, kad kažką panašaus patirtų ir jos.

Skaityti plačiau…

Interviu su besimokančia dula Giedre: Svarbu neneigti savo emocijų (Mamyčių klubo projektas KLAUSK DULOS)

Gimimas ir gimdymas – ­ žmogaus gyvenimą stipriai paliečiantys, transformuojantys įvykiai. Tad, manau ir visa širdimi jaučiu, kad prasminga šiam Keliui skirti dėmesio, jam ruoštis ir su meile priimti tai, kas vyksta. Jokiu būdu nenuvertinu savo pirmosios gimdymo patirties. Ji man taip pat brangi. Labai svarbu neneigti savo emocijų, o joms atsiverti ir išgyventi.

Skaityti plačiau...