I-ųjų mokymų įspūdžiai

Įspūdžiai iš 2013 – 2015 m. dulų mokymų

Kviečiame paskaityti, ko, su kuo ir kaip mokėmės, ką patyrėme ir kaip vertiname savo patirtis.

Dvyliktasis mokymų savaitgalis

Dvi paskutiniųjų mokymų dienos buvo kupinos atradimų, grožio ir įvairiausių jausmų. Psichoterapeutė Elona Ilgiuvienė pasakojo mums apie moteriškus archetipus, gimties mokytoja Jurga Švedienė atskleidė su gimdymu susijusių ritualų temą.

Skaityti plačiau..

Metams prabėgus. Priešpaskutinysis (vienuoliktasis)  mokymų savaitgalis

Skaityti plačiau…

Dulos tęsia mokslus. Apie dešimtąjį mokymų savaitgalį

Ramus, šiltas šeštadienio rytas. Renkamės Domus Maria salėje tęsti mokslų. Ar tik mokslų? O, ne, gimties seserų mokymai yra kur kas daugiau nei akademiniai mokymai. Čia giliname suvokimą apie moters (taigi, ir savo) kūną, mąstymą, jausmus, mokomės įsiklausyti į save ir kitą. Kartu su šiuo suvokimu ir įsiklausymu gilėja ir mus siejantis moteriškas – seseriškas ryšys. Pažįstame save ir bendrakurses kaip didelės Moterų šeimos nares. Tai ypač stipriai buvo justi 10-ąjį mokymų savaitgalį, kur tyrinėjome judesį ir prisilietimą.

Skaityti plačiau…

Apie devintąjį dulų mokymų savaitgalį

Devintasis savaitgalis atėjo tarsi besibaigiantis nėštumas. Nors negaliu sakyti, kad mokėmės devynis mėnesius, tačiau savaitgalių būta devynių. Kartais su didesnėmis, kartais su mažesnėmis pertraukomis. O šis ypatingas tuo, kad tai paskutinis mūsų susitikimas prieš didžiąją pertrauką – vasarą, kuri vienoms bus praktinis žinių patikrinimas, kitoms – gilinimosi į save laikas, dar kitoms – gryninimo ir ieškojimo, ar šis kelias iš tiesų yra savas.

Skaityti plačiau…

Aštuntasis dulų mokymų savaitgalis

Su Atvelykiu ir pražystančiomis tulpėmis atkeliavo ir aštuntasis, jau priešpaskutinis iki vasaros mokymų savaitgalis. Metas, kai naktį iš penktadienio į šeštadienį dedamės daiktus, krauname kuprinėles ar gaminame skaniukus viena kitai, šįsyk nuskambėjo ir praėjusių Velykų varpais. Patekėjus saulei, kas traukiniu, kas autobusais, kas mašinomis, o kas besiklausant paukščių dviračiais, atkeliavome į Domus Maria viešbutį, kurį jau praminėme Domus Dula arba Dulų Namais.

Skaityti plačiau…

Septintasis dulų mokymų savaitgalis

Pavasarišką balandžio penktosios  rytą, saulei labinant paukščius ir medžius tarsi į Meką susirinkome jau septintajam mokymų savaitgaliui.

Skaityti plačiau…

Šeštasis mokymų savaitgalis

Šeštuoju mokymų savaitgaliu įpusėjome dulų mokymų programą. Šiomis dienomis apie gimdymo hormonus, gimdymo datos nustatymą, gimdymo etapus, vaikelio ir mamos ryšį savo žiniomis dalijosi gydytoja Banga Kulikauskaitė ir gimties mokytoja Jurga Švedienė.

Skaityti plačiau…

Penktasis mokymų savaitgalis

Šiuo savaitgaliu pradėjome antrąjį mokymų modulį skirtą anatomijai ir fiziologijai. Pirmąsias temas mums atskleidė gyd. akušeris ginekologas Gerimantas Čerkauskas ir akušerė Ieva Girdvainienė.

Skaityti plačiau…

Ketvirtasis mokymų savaitgalis

Šiuo, jau ketvirtuoju, dulų mokymų savaitgaliu baigėme pirmąjį modulį, skirtą psichologiniam pasirengimui. Šis savaitgalis vėl praturtino žiniomis, diskusijomis, praktinėmis užduotimis, pamąstymais, pasidalinimais – visa kuo, kas mums, esamoms ir būsimoms gimdyvių padėjėjoms, svarbu ir reikalinga…

Skaityti plačiau…

Apie trečiąjį dulų mokymų savaitgalį

Trečiasis mokymų savaitgalis buvo skirtas bendravimo įgūdžiams lavinti. “Bendravimas – tai alcheminis indas, kuriame keičiasi abu dalyviai.“ – K. G. Jungas

Skaityti plačiau…

Įspūdžiai iš antrojo dulų mokymų savaitgalio

2013 m. gruodžio viduryje pirmųjų Lietuvos dulų mokymų dalyvės vėl susirinko Vilniuje, jaukioje Domus Mariaviešbučio salėje antrojo savaitgalio mokymams. Šeštadienį bendravome su gydytoja neonataloge Egle Markūniene.

Skaityti plačiau…

Pirmieji dulų mokymai jau prasidėjo

Lapkričio 16 d. Vilniuje prasidėjo pirmieji Lietuvoje dulų mokymai, kuriuose dalyvauja daugiau nei 30 moterų iš visos Lietuvos.

Jaukioje Domus Maria viešbučio salėje pačioje senamiesčio širdyje dvi dienas vyko veiksmas. Savaitgalio tema buvo prenatalinis periodas, įvairios patirtys bei būsenos jo metu ir moters gyvenime apskritai.

Net 4 lektorės, psichologės, dalinosi savo žiniomis ir subtiliai mus lydėjo procese. Įvairių praktikų pagalba tyrinėjome ir naujai išgyvenome savo nėštumo laiką, per kūno pojūčius prisilietėme prie įvairių kitų patirčių, ieškojome ir patyrėme bendrystę su kitomis.

Skaityti plačiau…