Atsiliepimai

Mums svarbu, kad Dulų asociacijos narės laikytųsi dulų veiklos etikos. Pagrindines etikos nuostatos yra išdėstytos Dulų veiklos standarte. Jei turite gimdymo su dula patirties, tiek teigiamos, tiek ir neigiamos, būtume labai dėkingi, jei parašytumėte savo atsiliepimą.

 

Jūsų dėmesiui – keletas atsiliepimų, kuriuos sutiko paviešinti su dulomis gimdžiusios šeimos.

Su dula Giedre susitikau dar prieš didžiąją dieną, kartu aptarėme gimdymo planą, bandėme sudėlioti mano lūkesčius į popieriaus lapą, sustodamos ir detaliai išdiskutuodamos kiekvieną punktą. Nuo pat pirmų akimirkų jaučiau palaikymą, nuoširdumą ir per apkabinimus perduodamą gerą energiją. Su kiekvienu susitikimu, kiekvienu pokalbiu gimdymo dienos laukdavau, kaip šventės – smalsiai ir nekantriai, ypač žinant, kad turėsi šalią tokią nuostabią pagalbininkę. Gimdymo metu net nepastebi kaip ant tavo kojų atsiranda šiltos kojinės, rankoje karštos arbatos puodelis, o ant kaktos vėsus rankšluostėlis, nors tai ir smulkmenos, jos suteikia jaukumo ir sukuria raminančią aplinką. Sąrėmių metu masažai, kuriuos atliko Giedrė, o vėliau, jai parodžius, ir vyras, išties palengvino laukimą. Ir tas sklindantis ramumas, bei meilė, nuoširdus džiaugsmas lydėjo visą gimdymą. Vyras iškart po vaikučio gimimo pasakė, kad Giedrė yra nuoširdi, rūpestinga ir dirbanti iš pašaukimo moteris. Didelis AČIŪ užpalaikymą, už sukurtą gerą atmosferą, už sklandų gimdymą ir už stebuklingai svelnias rankas.

Ieva, 2017 m. gegužė

Mantaute, suradom tave širdimi. Ir paprašėm, kad padėtum pasiruošti bei dalyvautum mūsų mažylės pirmajame susitikime. Ieškojom dulos, kuri būtų artima savo požiūriais, kurią jaustume vidumi, ir kuri turėtų nemažai medicininių žinių. Tu su kaupu išpildei visus kriterijus. Kai reikėjo, drąsinai palaikymu, o kai ieškojom atsakymų ar patvirtinimų/paneigimų – pasidalindavai medicininėmis pagrįstomis žiniomis, kurių turi stebėtinai daug! Ačiū tau už visas tas žinias, kurias mums perdavei, už tavo išskirtinį jautrų dėmesį laukiant mūsų mažylės ir susitikimo su ja metu. Ačiū už tai, kad tavo dėka mūsų kūdikis gimė pačioje geriausioje aplinkoje. Ačiū už tavo atsidavimą gimdymo metu: už palaikančius žodžius, už fizinę pagalbą prisilietimais, už tavo buvimą, kuris leido mums būti saugiems tokią ypatingą dieną. Ačiū, kad neskaičiavai savo laiko nei dieną, nei naktį, kad iki šiol jo randi iškilus bet kokiam klausimui. Mums ir mūsų gražuolei dukrytei labai pasisekė, kad sutikom tave! Pasiseks ir kitoms šeimoms, kurios sutiks tave. Nes tai, ką darai, darai vedama stebuklingo jausmo, kylančio iš širdies.

Jurgita, 2017 m. gegužė

Apie gimdymą su dula – praktikante Mantaute. Noriu padėkoti, Tau, Mantaute, už pagalbą pasitinkant mūsų mažylę. Susitikome likus tik mėnesiui iki gimdymo, tačiau ši pažintis mūsų šeimai suteikė daug daugiau nei tikėjomės. Ačiū už pagalbą fiziškai ir emociškai ruošiantis gimdymui, dėliojant mažylės kraitelį, ruošiantis žindymui ir t. t.. Ačiū už tai, kad palydėjai į gražiausią ir svarbiausią susitikimą mūsų gyvenime. Ačiū už bendrystės ir seserystės jausmą, kurį suteikei būdama šalia… Už tai, kad žinojai, kada paduoti ranką, kada patarti, o kartais ir kada švelniai atsitraukti. Ačiū už supratimą, sąmoningumą ir tą šeimyninę atmosferą gimdykloje, kuri atrodė visai nebaisi mums plepant iki paryčių. Ačiū ir už įamžintas akimirkas, už tai, kad visą gimdymo eigą galime prisiminti detaliai. Visi trys dėkojame, kad buvai šalia tokiu svarbiu metu, už palaikymą, o kartais net ir „papurtymą“, kuris padėjo atsitokėti. Tvirtai tikiu, kad Tavo buvimas padėjo man pagimdyti pačiai, o ne „per langelį“. Džiaugiuosi sužinojusi, jog gimdyti su dula nebūtinai reikia miškuose, urvuose ar buriant. Man pačiai ši galimybė suteikė komforto, saugumo ir užtikrintumo jausmą. Drąsiai rekomenduočiau savo gimdyti besiruošiančiai sesei ar draugei. Ačiū už viską ir tikiuosi, jog čia tik gražios ir ilgos draugystės pradžia, o Sofija augdama žinos, jog jos pasitikti ėjo ir teta Mantautė.

Agnė, 2017 m. kovas

Savo trečiam gimdymui nusprendžiau pasikviesti dulą, kad gaučiau moralinį palaikymą ir pastiprinimą gimdymo metu. Taip pat norėjau ir pagalbos savo vyrui, nes jis praėjusių gimdymų metu labai stresavo, o ir daugiau kėlė nerimą man nei nuramindavo. Labai džiaugiuosi susipažinusi su Mantaute ir kad pasirinkau ją pagelbėti man gimdymo metu. Mantautė davė didelę paramą ir rūpestį tiek susitikimuose prieš gimdymą, tiek ir gimdymo metu. Man buvo labai svarbu, kad sutaptų požiūriai į gimdymą, kad dula turėtų informacijos bagažą tiek apie natūralų gimdymą, tiek apie intervencijas, jeigu jų prireiktų, ir čia Mantautė manęs nenuvylė. Labai padėjo galimybė paklausti dėl man neaiškių nėštumo simptomų ir gauti išsamų atsakymą bei padrąsinimą. Nėštumas buvo labai varginantis paskutiniais mėnesiais, ir man prireikė labai daug emocinio palaikymo, kad nepalūžčiau, ir Mantautė visada noriai bendravo ir drąsino.  

Gimdymo metu labai džiaugiausi turėdama šalia padėjėją, kuri buvo pasiruošusi bet kada pamasažuoti, paduoti vandens ar padrąsinti žodžiais. Malonu buvo žinoti, kad ji susikoncentravusi tik į mane. Mantautė puikiai žinojo, kur patrinti/paspausti/pamasažuoti, kad sąrėmiai nebūtų tokie skausmingi. Taip pat puikiai jautė, kada atsitraukti ir duoti erdvės. Dėl jos buvimo šalia vyras jautėsi daug ramiau ir iš jo sulaukiau labai didelės pagalbos. Jos žinios rebozo panaudojime taip pat labai padėjo, kai gimdymo pabaigoje prireikė padėti vaikeliui „nusileisti“. 

Bendravimas ir palaikymas po gimdymo taip pat labai padėjo susidėlioti emocijas į „stalčiukus“. Buvo labai įdomu išgirsti, kaip mano gimdymas atrodė iš dulos perspektyvos. Taip pat Mantautė noriai padėjo ir kitais klausimais, kur negalėjo patarti pati, pasirūpino kontaktais žmonių, kurie galėjo išspręsti iškilusias problemas. Esu labai laiminga dėl savo pasirinkimo gimdyti Mantautės draugijoje ir kitiems gimdymams taip pat rinkčiausi ją kaip savo dulą.

Kamilė, 2017 m. sausis

Esu labai dėkinga dulai Vilmai, kad mano trečiojo vaikelio atėjimas buvo toks, apie kokį aš ir svajojau. Net sunku patikėti, kad aš gavau geriausia ko galėjau tikėtis Antakalnio ligoninėje, apie kurią anksčiau buvau prastos nuomonės. Gimdžiau naktį jaukioje žvakių šviesoje su ramia muzika. Gimdymą vonioje priėmė nuostabi akušerė. Jaučiau pagarbą ir nuoširdų dėmesį savo gimdymui, mano kūnui ir gimusiam vaikeliui. Ačiū Tau Vilma..!

Giedrė, 2016 m. rugpjūtis

Štai keletas šeimų atsiliepimų, kuriuos skelbėme 2016 m. Pasaulinės dulų savaitės proga.

Atsiliepimas1 Dulu savaite 2016 3

Dulu savaite 2016 4 Atsiliepimas2

Dulu savaite 2016 5 Dulu savaite 2016 6

Dulu savaite 2016 7 Dulu savaite 2016 8

Dulu savaite 2016 9