Kvietimas į naujuosius dulų mokymus

Sveiki,

šiuo laišku norime jus informuoti,  kad 2016 m. kovo mėn. 19 d. prasideda antrieji Lietuvoje dulų (gimdyvių padėjėjų) mokymai, kuriuos organizuoja Lietuvos Dulų asociacija.

Pirmuosius dulų mokymus 2015 m. baigė 30 moterų, kurios daugiausia dirba didžiuosiuose miestuose – Vilniuje ir Kaune. Siekiame, kad dulos būtų prieinamos visoje Lietuvoje, t.y. kad į šiuos dulų mokymus susirinktų moterys iš visų Lietuvos kampelių.

Maloniai prašome jūsų  paskleisti šią žinią savo pažįstamų rate, kad kuo daugiau moterų sužinotų apie galimybę mokytis ir pasitarnauti šeimoms nėštumo ir gimdymo metu.

Kas yra dula? Tai moteris, kuri padeda šeimoms  pasiruošti gimdymui bei teikia fizinę ir emocinę pagalbą paties gimdymo metu,  kad gimdyvė jaustųsi saugi ir rami bei pasitikėtų šiuo laikotarpiu savimi ir šalia esančiais. Dula neturi medicininio išsilavinimo (nebent tai jos pirmoji profesija) ir darniai dirba su gimdymą prižiūrinčiais medikais, ji nepriima jokių su gimdymo eiga susijusių medicininių sprendimų. Išsamūs užsienyje atlikti moksliniai tyrimai patvirtina ženklią dulos dalyvavimo gimdyme naudą: sutrumpėja jo trukmė, mažesnė tikimybė, kad prisireiks naudoti medikamentus, moterys geriau vertina savo gimdymo patirtį.

Dulų mokymus sudaro trys pagrindiniai moduliai – psichologinio pasirengimo, anatomijos ir fiziologijos, praktinių dulos veiklos įgūdžių. Mokymų programa apima 12 savaitgalių (vidutiniškai 1 kartą per mėn.), su pertrauka vasarą, jie vyks Vilniuje. Numatoma pradžia 2016 m. kovo mėn., numatoma pabaiga – 2017 m. gegužės mėn. Mokymų kaina 1320 Eur (už visus mokymus), gali būti mokama atskirai už kiekvieną savaitgalį.

Sausio 16 d. 11 val. Vilniuje, „Domus Maria“ viešbutyje (Aušros Vartų g. 12) rengiame informacinį susitikimą, kurio metu gyvai pristatysime būsimų mokymų programą ir sąlygas, atsakysime į rūpimus klausimus. Dalyvavimas neprivalomas.  Registracija būtina. Prašome užpildyti šią anketą.

Jei susidomėjote mokymais (nepriklausomai nuo to, ar dalyvausite sausio 16 d. vyksiančiame susitikime), prašome registruotis el. paštu mokymai@dula.lt ir atsiųsime Jums tolesnę informaciją.

Būsime dėkingos, jei pasidalinsite šia žinia savo pažįstamų rate.

Pagarbiai,

Loreta Misiura

Dulų asociacija

Tel.  8 622 60937