Živilė Valančiauskienė

Mieloji, Tavo motinystė stipriai skirsis nuo kitų. Tu vargu ar būsi tokia, kaip tavo draugė, mama ar sesuo. Visos mamos skirtingos. Bet tas momentas, kai tavo vaikelio dvasia rinkosi mamą, ji apsistojo ties tavim, tai reiškia, kad tu ir tik tu gali savo mažyliui duoti tai, kas jam reikalinga. Ir tegul tai būna visai kitaip, nei tu įsivaizdavai. Tu būtent ta mama, kuri reikalinga tavo mažyliui – tavo veido bruožai, charakteris, keistenybės, o jis – būtent tas kūdikis, kurio tau reikia.
Tu pagimdei ir šiuo metu tavyje verda įvairausi jausmai – bijai, kad ko nors nepražiopsotum; nerimauji, ar viską teisingai darai; nusivili savim, nes nieko, išskyrus kūdikio maitinimo, nebesuspėji; pradedi abejoti, ar iš vis esi gera mama ir pradedi bijoti, kad aplinkiniai ims tave smerkti… Visos, absoliučiai visos, mamos nori būti TOBULOS, bet, patikėk, abejonės nedaro tavęs bloga mama, tai tik parodo, kad esi gyvas žmogus.

Būti tėvais – pats sunkiausias darbas pasaulyje. Tačiau turi leisti tau padėti. Prisimink pagrindinę taisyklę – galėsi tinkamai pasirūpinti savo vaikeliu tik tada, kai bus patenkinti visi tavo pagrindiniai poreikiai. Poilsis, miegas, maistas, laikas sau – tai patys svarbiausi dalykai. Rūpinimasis savimi – nėra egoizmas, tai BŪTINYBĖ. Nebijok prašyti pagalbos, neturi būti gėda prašyti pagalbos!
Esu kaunietė. Jeigu tau reikia pagalbos – aptvarkyti namus; paruošti lengvą maistą tau; pabūti su
naujagimiu, kol tu ilsiesi; pažaisti su vyresniaisiais vaikais, kol tu maitini kūdikį; pašerti ar pavedžioti augintinius; pabūti su mažyliu, kol nusimaudysi ar sutvarkysi neatidėliotinus reikalus; jeigu reikia patarimų žindymo, vaikučio migdymo ar higienos klausimais; o gal tiesiog tau reikia su kažkuo pakalbėti, – visada gali kreiptis į mane. Dirbu kaip pogimdyminė dula, visą savo dėmesį skirianti mamai, kuriai pereinamuoju laikotarpiu labiausiai reikalinga pagalba.

Informacijos apie mane ir mano veiklą daugiau gali rasti internetiniame puslapyje www.manodula.lt , taip pat FB Manodula arba instragam MANO.DULA
Taip pat gali susisiekti telefonu – 8 679 37860.
Stipriai tave apkabinu.
Živilė