Dom Lietuvoje 2016 m.

Lietuvoje viešėjo dula iš Anglijos Dominique Sakoilsky

Dom, kaip mes ją paprastai vadiname, Lietuvos duloms yra ypatingas žmogus. Nuo jos savaitgalio seminaro 2012 m., galime sakyti, prasidėjo dulų istorija Lietuvoje. Šįkart gegužės pabaigoje susitikome neformalioje aplinkoje ir kalbėjomės apie gimdymą Lietuvoje ir Anglijoje, apie tendencijas ir patirtis.

Keletas minčių ir vaizdų iš šio susitikimo su Dom, kuriame taip pat pirmąkart susitiko pirmasis ir antrasis dulų ratas – ir, kaip sako dula Asta iš Kauno, „šitai jaudino ne mažiau nei po trejų metų pertraukos vėl matyti užverktas Dom akis ir girdėti jos kimų balsą“.

DSCN5162[1]

  • Anglijoje daugelis moterų nėštumo metu siekia kuo geriau pasiruošti gimdymui, lankydamos įvairiausius kursus ir mokydamosi įvairiausių technikų. Visgi dažnai užmirštama, kad gimdymas negali būti iki galo numatytas ir suplanuotas. Ir kad tame „pasiruošimo sąraše“ būtinai turi likti vietos pažeidžiamumui – savo silpnumo ir jautrumo priėmimui. Moteris turi būti atvira tam, kas iš tiesų vyksta ir savo tikriesiems jausmams. Taip pat ir dula, esanti šalia, turi gebėti išbūti su savo pačios pažeidžiamumu.
  • Oksitocinas – ne tik drovus, bet ir užkrečiamas hormonas. Dula pati turi turėti oksitocino, kad galėtų juo užkrėsti gimdančią moterį. Jei gimdymo erdvėje, kad ir iš dulos, sklinda įtampa, ji persiduoda ir gimdančiai moteriai. Jei sklinda „oksitocininė“ nuotaika – švelnumas, ištirpimas ir atsipalaidavimas, ji taip pat užkrečiama.

DSCN5171[1]

DSCN5169[1]